НАК «Нафтогаз» погрожує відключити Черкаси від газопостачання, якщо до 1 жовтня «Черкаситеплокомуненерго» не погасить борг у 4 млн. грн., який виник з вини Кабінету Міністрів. За словами директора КП «Черкаситеплокомуненерго» Миколи Кушніра, держава заборгувала комунальному підприємству ці кошти як компенсацію різниці тарифів за тепло.
Микола Кушнір пояснив, що різниця в тарифах виникає тоді, коли Уряд приймає рішення про підвищення ціни на газ, виходячи з тієї вартості, що встановлює Росія. Натомість теплопостачальні організації не мають можливості відразу затвердити нові тарифи на тепло, оскільки для цього необхідно пройти процедуру регуляторного акту — публікація проекту рішення у ЗМІ, обговорення з населенням, проведення громадських слухань тощо.
- Ця процедура триває до двох місяців, - розповів Микола Кушнір. - Протягом цього часу теплопостачальні організації несуть збитки, оскільки сплачують за газ вже за новою ціною. Тому Кабінет Міністрів ухвалив рішення погашати цю різницю з державного бюджету.
Як повідомляють у прес-службі Черкаського МВК, за два роки держава заборгувала Черкасам 10 млн. грн., шість з яких - борги 2006 року - були оплачені. Нині Кабмін залишився винним «Черкаситеплокомуненерго» 4 млн. грн. За словами Миколи Кушніра, на нараді, що відбулася минулого тижня в столиці, голова правління НАК «Нафтогаз» Олег Дубина у категоричній формі заявив, що теплопостачальні організації мають сплатити борги.
- Про Постанову Кабінету Міністрів і компенсації з бюджету він не хотів навіть чути. Нам чітко пояснили, що цей борг ніхто на себе брати не буде. Тому ми маємо вишукувати власні резерви, - зазначив М. Кушнір.
За словами Миколи Кушніра, нині «Черкаситеплокомуненерго» не має поточної заборгованості за газ: проплати становлять 100 %. На його переконання, у порівнянні з іншими областями — Донецькою, Луганською, Дніпропетровською, де борги за газ сягають сотень мільйонів гривень, — Черкаси виглядають набагато краще. Тому Микола Кушнір сподівається, що до відключення обласного центру від газу не дійде.
|